jak pracujeme

V každém projektu hledáme jeho adekvátní formu, která odpovídá místu, účelu, finančním možnostem investora a dané době.

Projekty tvoříme od počátečních návrhů přes projektovou dokumentaci, zařídíme stavební povolení a dohlížíme na stavbu jako autorský dozor.

Na nezávazné úvodní schůzce vyslechneme Vaše záměry, seznámíme Vás s našimi postupy a probereme časovou a finanční náročnost projektu a stavby.

Jak architektonický návrh probíhá a jak je to s projektem, najdete popsáno v následujících bodech:

1-uvodni_schuzka

Probereme vaše záměry, možnosti řešení, časovou a finanční náročnost projektu. Zároveň Vás seznámíme s našimi postupy. Na základě nezávazné úvodní schůzky zpracujeme cenovou nabídku.

 

2-podklady

V této fázi si připravíme vše proto, abychom se mohli pustit do návrhu. Mimo jiné to zahrnuje návštěvu řešeného místa a pořízení fotodokumentace. S investorem probereme vzorové inspirace, abychom se naladili na stejnou notu.

 

3-koncept

Ať už jde o interiér, novostavbu či rekonstrukci, v této fázi řešíme koncept návrhu. Ještě se neřeší konkrétní materiály a povrchy, ale zejména funkčnost, dispoziční návaznosti a základní hmotové členění.
Po této části následuje společná schůzka, na které přímo na místě daný koncept ověřujeme a ladíme ve 3D modelu, dokud není dokonalý.

 

4-vzorkovnice

Vybraný návrh rozpracujeme včetně řešení konkrétních materiálů a technickýchých postupů. Veškeré materiály si ověřujeme naživo a sestavujeme si vzorkovnici. Klienti tak získají  přesnou představu o výsledném vzhledu materiálů, které jsou součástí návrhu.

 

5-finalni_navrh

Finální návrh je prezentovaný na realistických vizualizacích. Na společné schůzce se ladí poslední detaily.

 

6-technicke_podklady

Následně zpracujeme projektovou dokumentaci, ať už jde o dokumentaci pro stavební  povolení, zadávací dokumentaci pro stavební firmy, či detailní dokumentaci interiéru. Po dokončení dokumentace zajistíme stavební povolení.

 

7-budget

V celém průběhu návrhu hlídáme stanovený budget tak, aby v závěru nedošlo k nemilému překvapení.

Pomáháme s výběrem dodavatelů a stavebních firem. U vybraných dodavatelů máme pro klienty sjednané slevy, dokážeme tak klientům ušetřit nemalé peníze.

Při výběru vybavení interiéru s klienty procházíme vybrané showroomy.

Provádíme autorský dozor na stavbách.