Rodinný dům Roztoky u Prahy

Dům tvoří tři funkční části. Toto rozdělení je reflektováno také v samotném hmotovém návrhu, který je kombinací tří kvádrů. První část, která je úmyslně provozně oddělena od zbytku domu, tvoří nejmenší kvádr - jednopodlažní garáž. Objekt garáže je částečné odskočen od uliční čáry tak, aby v prostoru před garáží vznikla dvě venkovní parkovací místa.

Druhým kvádrem je samotné přízemí rodinného domu - obytná společenská část, ve které se nachází prostory obývacího pokoje s kuchyní, hostinský pokoj a zázemí. Tato část již kopíruje uliční čáru. Mezi garáží a obytnou částí je navržen průchod, který částečně plní funkci zádveří. Směrem do zahrady průchod plynule navazuje na venkovní terasu. Průchod je spojnicí mezi obytnou částí a garáží a zároveň mezi předzahrádkou a zadní zahradou.

Třetí a největší kvádr tvoří druhé podlaží - obytná soukromá část. Najdeme zde ložnice s potřebným zázemím (koupelna, šatny). Prostorově kvádr druhého podlaží leží nejen nad společenskou částí přízemí, ale také částečně nad garáží. Zastřešuje tak prostor průchodu, který zároveň funguje jako závětří, a část venkovní zahradní terasy. Naopak nad obývacím pokojem hmota druhého podlaží ustupuje a umožňuje tím vytvoření střešní terasy směrem do klidné soukromé části pozemku.

 

Projektované fáze:

  architektonická studie

  dokumentace pro stavební povolení

Projekt: 2018

Realizace: 2018-

Tým:

  Jakub Sedlák

  Martin Poledníček

  Radek Eis

  Anna Synková